FLOKULANT 5 l

FLOKULANT 5 l

Prípravok pre vyzrážanie fosforu a pre zvýšenie priezračnosti vody v jazierkách.

34,85 € s DPH

29,04 €

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Proxim

Flokulant kompletene vyváži fosfor a zvýši priezračnosť vody v jazierkach

Princíp metódy:
Nadávkovanie hlinitého koagulantu do vodnej plochy dôjde k vyzrážaniu fosforu do nerozpustnej formy a jeho uzavretie do sedimentu. Vzniknuté vločky pri sedimentácii odstraňujú z vodného sltĺpca nečistoty shlukovánia jemných čiastočiek do vločiek, ktoré sa usádzajú na dne a prekrývajú stávajúcí sediment. Metódou je možné znížiť obsah fosforu a zamedziť tak nežiadúcemu rozvoju rias, toxických sinic a zároveň znížiť zákal. Prípravok je možno použíť v jazierkách s rybami a inými vodnými organizmami.

Aplikácia:
Doporučená dávka (podľa úrovne znečistenia): 40 – 80 ml Flokulantu na 1 m3 upravovanej vody.
Aplikácia sa vykonáva pri malých plochách z krhle, doporučené zriedenie 1:5 – 1:10. U väčších plôch je možná aplikácia z čluna pomocou krhle, prípadne dávkovacieho čerpadla (podľa veľkosti vodnej plochy). V obch prípadoch je nutné zaistiť dokonalé premiešanie bezprostredne po aplikácii.
V prípade už rozvinutého fytoplanktóna je po aplikácii možná flotácia vyvločkovaného fytoplanktonu na hladine, táto vrstva sa časom rozpadá a sedimentuje, rýchlejšie pri kropení vodou. Pri dávkovaní Flokulantu kontroľujte hodnotu pH vody, ta by nemala klesnoúť pod 6,5.

SME PREDAJCA:

Compass Piešťany

mylinespa

Wellis

Váš tovar Vám dovezie:

Doprava DHL

SPLÁTKUJEME S:

Bazén na splátky

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

×