Filter Cleaner 1l

Filter Cleaner  1l

Špeciálny čistiaci prostriedok na všetky filtračné materiály v bazénoch. Odstraňuje vápnik, organické a mastné znečistenia, ideálny pre pieskové, kartušové a kremelinové filtre. Môže sa používať spoločne s chlórovými, kyslíkovými a ozónovými prípravkami.

22 € s DPH

18,33 €

Skladové číslo: 911480100-Va

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Chemoform

     Počas prevádzky sa piesok postupne zanáša vodným kameňom, organickými časticami a zvyškami oleja a opaľovacích prostriedkov. Aj po vypláchnutí filtra počas prevádzky niektoré nečistoty zostávajú prilepené na piesku. Postupne sa filter zanáša. Použitím čistiaceho prípravku Filter Cleaner sa piesok vyčistí, zvýši sa prietok filtrom, vylepšuje sa účinnosť filtrácie a zlepšuje kvalitu vody. Je možné ho používať spolu s chlórovými, kyslíkovými a ozónovými prípravkami. Prípravok je možné použiť na vyčistenie filtrov s pieskovou náplňou, alebo na vyčistenie filtračných kartuší.


     Vyčistenie pieskovej filtrácie


     V prípade čistenia náplne pieskového filtra je prípravok možné použiť dvomi spôsobmi:
1. v prípade, že z pieskového filtra je vypustená voda a je otvorené veko nalejte 200-300ml prípravku Filter Cleaner, a zalejte filter vodou tak aby bol piesok pod vodou. Uzavrite pieskový filter a nechajte prípravok pôsobiť min. 1 hodinu. Následne prepláchnite filter do kanalizácie tak aby z neho tiekla čistá voda. Po skončení preplachu (BACKWASH) prepnite 6-cestný ventil do polohy zafiltrovanie (RINSE) a zapnite čerpadlo na 30 sekúnd. Nezabudnite pri prepínaní 6-cestného ventilu vypnúť čerpadlo, nakoľko pri prepnutí ventilu so zapnutým čerpadlom môže prísť k poškodeniu tesnenia vo ventile (môže dôjsť k vytlačeniu tesnenia z drážky a následnému pretekaniu). Potom prepnite 6-cestný ventil do polohy filtrácia (FILTER) a filter je pripravený na prevádzku. Tento spôsob je ideálne spraviť na začiatku sezóny pred odzimovaním keď je pieskový filter bez vody a je vhodný pre bazény s prelivom (prepadovým žľabom – bez skimera).
2. Počas prevádzky, resp. na konci kúpacej sezóny pred zazimovaním. Vypnite dávkovacie zariadenia. Ak máte dnovú výpusť zavrite jej ventil pred filtračným čerpadlom aby čerpadlo nasávalo vodu len cez skimer. 6-cestný ventil prepnite do polohy preplach (BACKWASH). Pri zapnutom filtračnom čerpadle nalejte 400÷600ml prípravku do skimra. Nechajte filtračné čerpadlo zapnuté ešte cca. 1 minútu. Potom vypnite čerpadlo a nechajte pôsobiť prípravok min. 1 hodinu. Následne prepláchnite filter do kanalizácie tak aby z neho tiekla čistá voda. Po skončení preplachu (BACKWASH) prepnite 6-cestný ventil do polohy zafiltrovanie (RINSE) a zapnite čerpadlo na 30 sekúnd. Nezabudnite pri prepínaní 6-cestného ventilu vypnúť čerpadlo, nakoľko pri prepnutí ventilu so zapnutým čerpadlom môže prísť k poškodeniu tesnenia vo ventile (môže dôjsť k vytlačeniu tesnenia z drážky a následnému pretekaniu). Potom prepnite 6-cestný ventil do polohy filtrácia (FILTER) a filter je pripravený na prevádzku. Tento spôsob je možné spraviť počas sezóny a je vhodný pre bazény so skimerom.

Vyčistenie kartuše z kartušovej filtrácie


     Ak potrebujete vyčistiť kartušu z vírivej vane postupujte nasledovne. Vyberte kartušu z vírivky a prípravkom Filter Cleaner ju nastriekajte zhora až dole po celom vonkajšom obvode kartuše. Prípravok nechajte min. 5 minút pôsobiť a pokiaľ prípravok prestane peniť na povrchu, vložku dôkladne opláchnite vodou za pomoci silného prúdu. Pri manipulácii s prípravkom a kartušou použite ochranné rukavice.

SME PREDAJCA:

Compass Piešťany

mylinespa

Wellis

Váš tovar Vám dovezie:

Doprava DHL

SPLÁTKUJEME S:

Bazén na splátky

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

×