Späť

Zahájenie sezóny vo vašom bazéne - odzimovanie bazéna

Pridané: 18.5.2015 13:55:26 Počet zobrazení: 1354

18 Máj 2015

Ako najlepšie postupovať pred zahájením kúpacej sezóny?

Zahájenie sezóny vo vašom bazéne - odzimovanie bazéna

Po odkrytí plachty alebo fólie z hladiny bazénu odstraňte väčšie mechanické nečistoty (lístie), ktoré sa počas zimy do bazénu mohli dostať.

Potom pre vyčistenie mastnej linky na stenách nad hladinou vody v bazéne použite GÉLOVÝ ČISTIČ. V prípade prítomnosti vápenatých usadenín (vodného kameňa) použite GÉLOVÝ ODSTRAŇOVAČ USADENÍN.

Dopustite novú vodu do bazéna, pri pieskových filtrácii nezabudnite vymeniť náplň filtra minimálne 1x za dva roky. Jako náplň do filtru použijte FILTRAČNÝ PIESOK, ktorý veľkosťou částic je určený práve pre použitie do fitrácie, alebo použite modernú vysoko účinnú filtračnú náplň ZEOCRAFT.

Po uvedení filtrácie do prevádzky upravte pH vody. Tomu samozrejme musí predchádzať zmeranie aktuálnej hodnoty pH pomocou pH testeru - tabletkovéhokvapkového alebo digitálneho.

Správna hodnota pH vody v bazéne je 6,8-7,6. V prípade odchýlky pH vody vo vašom bazéne preveďte korekciu pomocou prípravku pH MINUS alebo pH PLUS.

V prípade, že napustená voda z vašej studne, vrtu alebo vodovodného kohútika je príliš tvrdá alebo železitá, aplikujte prípravok STABILIZÁTOR TVRDOSTI. Prípravok pôsobí preventívne proti usadzovaniu vodného kameňa, minerálnemu zákalu vody a nežiadúcemu zafarbenia vody v bazéne (železitá voda - hnedé zafarbenie, voda s obsahom mangánu - čierne zafarbenie). Zafarbenie vody spôsobené železom alebo mangánom sa nemusí prejaviť hneď po napustení, pretože po vyčerpaní vody z vrtu dochádza k oxidácii železa a mangánu na vyššie oxidačné stupne, ktoré  vykazujú výraznejšiu farebnosť.

Teraz môžeme pristúpiť k počiatočnej dezinfekcii vody v bazéne. K tomu použijeme prípravok CHLOR START. Tento chlórový granulát zaručí účinnú a rýchlu dezinfekciu vody a nastavenie počiatočnej koncentrácie voľného chlóru vo vode na hodnotu 0,3-0,5 mg/l. Potom sa pre priebežnú dezinfekciu vody v bazéne nasadia KOMBI TABLETY MAXI alebo MULTI TABLETY MAXI 5v1. Pokiaľ si chceme uľahčiť  prácu a oba tieto kroky previesť naraz, potom použijeme novinku v rade bazénove chémie - DUO TABLETY MAXI. Táto tableta má dve zložky - jednu rýchlorozpustnú slúžiacu k okamžitej rýchlej dezinfekcii a pomalyrozpustnú časť pre priebežnú starostlivosť o vodu vo vašom bazéne. Tento prípravok získal v roku 2014 Ocenenie "Kozlíka Šikuly" v kategórii Bazénová chémia.

SME PREDAJCA:

Compass Piešťany

mylinespa

Wellis

Váš tovar Vám dovezie:

Doprava DHL

SPLÁTKUJEME S:

Bazén na splátky

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

×