Späť

Ako zazimovať bazén

Pridané: 26.8.2014 13:07:52 Počet zobrazení: 2553

26 August 2014

Viete, ako zazimovať bazén? Zazimovať bazén nemusíte hneď po skončení letných horúčav. Koncom augusta by bolo dobre vykonať kompletné čistenie vody i ostatného príslušenstva a nechať bazén zakrytý. Keď začnú teploty výrazne klesať, tak môžete zazimovanie dokončiť.

Ako zazimovať bazén

Ak chcete nadzemný bazén využívať aj nasledujúci rok, tak ho musíte správne zazimovať. K tomuto kroku by ste mali pristúpiť s klesajúcimi teplotami. Keďže je počasie na našom území v poslednom čase dosť nevyspytateľné, tak to môže byť v rozmedzí od konca októbra až do začiatku decembra.

V prvom rade pozbierajte väčšie nečistoty, ktoré plávajú na hladine. Potom sa zamerajte na samotné dno a steny bazénu. Ak používate pieskovú filtráciu, tak by ste mali pozornosť venovať aj premytiu piesku, prípadne pristúpiť k jeho výmene, ak je to potrebné. Keď máte tieto úkony hotové, tak umyte a uskladnite schodíky, sprchu, ionizátor či iné doplnky, ktoré máte pri bazéne.

Tip: ak máte vyspelejší typ filtrácie s viacerými funkciami, tak práve teraz je načase využiť ich – napríklad funkcia preplach.

Ďalším krokom, keď sa rozhodnete zazimovať bazén, ktorý je pevne nainštalovaný, je starostlivosť o vodu. Voda v bazéne by sa mala pohybovať pod výduchmi, respektíve skimmerom. Je dôležité, aby žiadne otvory neboli naplnené vodou. Druhá nesmierne podstatná vec pre zazimovanie je čistota vody.

Žiadne riasy ani zelená voda tu nemajú čo robiť. Keď chcete zazimovať bazén, tak pH by sa malo pohybovať okolo hodnoty 7. Plus mínus nejaké desatinky sú absolútne v poriadku. Pokiaľ používate na dezinfekciu vody chlór, tak ten by mal byť v rozmedzí od 0,2 až 0,5 mg/l.

Nezabudnite vypustiť všetky prítokové či odtokové hadice (a uzatvoriť ventily), ohrevy, čerpadlo...

Bazén nechajte prikrytý plachtou až do príchodu mrazov. Vtedy ju môžete dať dole a do vody naliať prípravok na zazimovanie. Tým pádom je nadzemný bazén plne pripravený prečkať zimu.

Potrebujete zazimovať nadzemný bazén?

Zazimovať nadzemný bazén je predsa len o niečo jednoduchšie. Nemusíte sa totiž starať o to, či je voda dostatočne čistá, či má správne pH, pretože ju proste vypustíte a hotovo. Keď tak urobíte, tak bazén poumývajte a nechajte ho poriadne obschnúť. Následne ho skladujte, tam kde máte dostatok miesta, ideálne v suchom prostredí.

SME PREDAJCA:

Compass Piešťany

mylinespa

Wellis

Váš tovar Vám dovezie:

Doprava DHL

SPLÁTKUJEME S:

Bazén na splátky

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

×