Späť

Ako zahájiť kúpaciu sezónu? Bazénová chémia krok za krokom

Pridal: Počet zobrazení: 1787

Je ten správny čas na zahájenie kúpacej sezóny vo vašom bazéne. V tomto článku vám prinášame niekoľko tipov pre najjednoduchšiu a najefektívnejšiu počiatočnú údržbu vody vo vašom bazéne pomocou kvalitnej bazénovej chémie PROBAZEN.

Ako zahájiť kúpaciu sezónu? Bazénová chémia krok za krokom

Vyčistenie bazéna po zime:

Pred začiatkom sezóny použijte pre odstránenie mastných usadenín Gelový čistič, pre odstránenie minerálních usadenín potom Gelový odstraňovač usadenín.Bazénová chémia

Po napustení alebo dopustení vody do bazéna:

  • Skontrolujte pH vody pomocou kvapkového testeru alebo minitesteru. Optimálna hodnota pH bazénovej vody leží v rozmedzí 6,8 - 7,4. Vo väčšine prípadov je pH vody vyššia, preto sa pre jej zníženie aplikuje prípravok PROBAZEN® pH MINUS.

  • V prípade vysokej tvrdosti vody vykonajte ošetrenie vody STABILIZÁTOROM TVRDOSTI. Predídete tak usadzovaniu vodného kameňa a prípadného minerálneho zfarbenia vody spôsobené železom alebo mangánom obsiahnutom obzvlášť v studničnej vode.

  • Prvotnú rýchlu dezinfekciu vody vykonajte pomocou PROBAZEN® CHLOR STARTU. Tento prípravok zaistí rýchle nastavenie požadovanej hodnoty aktívneho chlóru na hodnotu 0,3-0,5 mg/l. Tým predídete rozmnoženiu baktérii a rias v bazénovej vode.

  • Hneď potom nasaďte pre dlhodobú dezinfekciu vody viaczložkové PROBAZEN® KOMBI TABLETY MAXI. Tie zaistia nielen dlhodobú dezinfekciu vody, ale pôsobia i preventívne proti rastu rias a k prejasneniu vody.

  • Chcete ale oba predchádzajúce kroky previesť naraz, veľmi elegantným spôsobom toho môžete docieliť použitím DUO TABLIET MAXI. Tie obsahujú rýchlorozpustnú časť pre rýchlu a veľmi účinnú šokovú dezinfekciu a pomalyrozpustnú časť pre dlhodobú dezinfekciu.

 

Bazénová chemie PROBAZEN® od českého výrobcu PROXIM s.r.o. je zárukou kvalitnej starostliovsti o vodu vo vašom bazéne.

SME PREDAJCA:

Compass Piešťany

mylinespa

Wellis

Váš tovar Vám dovezie:

Doprava DHL

SPLÁTKUJEME S:

Bazén na splátky

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

×