Celoročné bezpečnostné plachty

2 Položky

ezpečnostná bazénová plachta

OCHRÁNI VÁS Aj VÁŠ BAZÉN PO CELÝ ROK

Bezpečnostná bazénová plachta je vystužená hliníkovými nosnými rúrkami, ktoré sú na pevno vovarený do fólie. Plachta neleží na vodnej hladine, ale presahuje cez okraj bazéna +25 cm z každej strany. Vďaka tomu sa medzi vodnou hladinou a plachtou tvorí termo-izolačné vankúš, ktorý zamedzuje tepelným stratám a odparovanie vody. Model "SOLAR" navyše bazénovú vodu znateľne ohrieva.

Plachta je vyrobená z vysoko kvalitnej PVC fólie, pevnosť plachty je dosiahnutá použitím vnútornej spevňujúce štruktúry.
Kotví sa do podbetónovanie dlažby. V čelných krátkych stranách má plachta bezpečnostné kotvenie, po bočných dlhých stranách má kotvenia, ktoré je určené na zaistenie plachty mimo kúpaciu sezónu, pri nepriazni počasia apod.
Plachta sa stáča pomocou ručnej stáčacie kľuky, po stočení zostáva stočená na okraji bazéna. Rozťahuje sa pomocou čelného pásu.


CELOROČNÁ BEZPEČNOSTNÁ BAZÉNOVÁ PLACHTA nahrádza:

bublinkovú solárnú zakrývacie fóliu
zimnie plachtu
všetky ďalšie bezpečnostné systémy
(ohradenie, prístrešky, detektory a alarmy ponorenie ... atď)

OCHRANA A ČISTOTA PO CELÚ DOBU V LETE Aj V ZIME:

Jej koncepcia a najmä účinné utesnenie okolo ich okrajov zaisťujú, že váš bazén zostane čistý po celú dobu v lete aj v zime.

 

FUNKČNOSŤ PLACHTY

BEZPEČNOSŤ

Bezpečnostná bazénová plachta je konštruovaná tak, aby ochránila Vás, Vaše deti a domácich miláčikov pred pádom do bazéna po celý rok.
Je posúdená z hľadiska únosnosti náhodného bremena, tj dospelé osoby s hmotnosťou 85 kg a rovnomerného zaťaženia snehovou pokrývkou do výšky 15 cm. Konštrukčný systém s použitím hliníkových rúrok s priemerom 50 mm a hrúbkou steny 3 mm bol posúdený pre osovú vzdialenosť nosnej konštrukcie 1500 mm pre šírku bazénov 4.0m, 5.0m, 6.0mm.
Z bezpečnostného hľadiska je plachta určená na ochranu pred náhlym pádom do bazéna. Nie je však určená ako pochôdzna plocha.

Bezpečnostná plachta na bazén

TERMO-IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

Plachta neleží na vodnej hladine, ale presahuje cez okraj bazéna z každej strany +25 cm.
Vďaka tomu medzi vodnou hladinou a plachtou vzniká termo-izolačné vankúš, vďaka ktorému bezpečnostné bazénová plachta pomáha sa vyhnúť tepelným stratám v priebehu noci a zaisťuje dlhšiu užívanie Vášho bazéna. Ďalej zabraňuje odparovaniu bazénovej vody.

Celoročná bezpečnostná plachta

ŠPECIÁLNÁ PVC FÓLIE

Fólie, ktorú používame pri výrobe Celoročné bezpečnostné bazénové plachty, sa vyrába zo špeciálneho PVC. Vysoká pevnosť fólie je dosiahnutá použitím vnútornej spevňujúce štruktúry. Je odolná proti UV žiareniu. Jej minimálna životnosť je 8-10 rokov.

FARBY

Plachty UNIVERSAL vyrábame vo farbách: modrá, zelená, béžová, šedá
Tiež môžeme vyrobiť plachtu UNIVERSAL v doplnkových farbách. Vzorkovník doplnkových farieb na vyžiadanie.
Plachtu SOLAR vyrábame iba v transparentnej (priesvitné) farbe

 

ODTOKOVÉ PRIEREZY

Nevyhnutnou súčasťou plachty sú prierazy o priemere 13mm, ktoré sú umiestnené vo fólii medzi rúrkami a slúži k odtoku dažďovej vody, popr. topiaceho snehu. Týmto sa predchádza záťaži, ktorá by mohla poškodiť nosnú konštrukciu plachty.

Odtokové prierezy

 

HLINÍKOVÉ NOSNÉ TRUBKY

Bezpečnostná bazénová plachta je vystužená hliníkovými nosnými rúrami, ktoré sú na pevno vovarené do fólie. Plachta sa stáča a roztáča vrátane trubiek. Základová rúra (prvá a posledná rúra) leží na okrajoch bazéna. Na týchto základových trubkách je pripevnené bezpečnostné kotvenie a vždy na jednej z týchto trubiek je umiestnená príprava pre stáčanie. Rozmiestnenie trubiek je individuálne na každú plachtu, maximálne však 1 550 mm.
Hliníkové nosné trubky ponúkame tiež s povrchovou úpravou strieborný Elox (Elox je povrchová úprava hliníka, vďaka ktorej si trubky zachovajú farebnú stálosť po dlhé roky).

K plachte UNIVERSAL ponúkame nosné trubky:
Hliníkové
Hliníkové s povrchovou úpravou strieborný elox

K plachte SOLAR ponúkame iba hliníkovej nosnej rúrky s povrchovou úpravou strieborný elox.

KOTVENIE

Bezpečnostnú bazénovú plachtu je potrebné kotviť do podbetónovanie dlažby. Neodporúčame kotvenie do nespevnených podkladov (tzn. dlažby voľne položené na zhutnené podklady, alebo betón). V týchto prípadoch by plachta nebola riadne ukotvená a nemohla by tak plniť bezpečnostnú funkciu, ďalej by mohlo by dôjsť k pohybu dlažby a plachty.
V prípade, že je okolo bazénu napr trávnik, štrk (tu je potrebné si vybetónovať terča aspoň 40cm hlboké o priemere cca 15cm) alebo terasové dosky, je potrebné nás upozorniť a my Vám odporučíme možné úpravy ochodze či kotvenia samotného.
Súčasťou každej dodávky sú 2 typy kotvenie na upevnenie do podbetónovanie dlažby:

kotvenie

PRE BEZPEČNOSŤ:

popruhy sa sponovacia račňami z pozinkovanej ocele a upevňovacie prvky z nerez ocele pre jednoduché a rýchle ukotvenie umiestnené na základových rúrkach v čelných stranách plachty. Tu sa používajú kolíky s polkruhovou hlavičkou zosilnené pohyblivú vložkou.

bezpečnosť

PRE ZLÉ POČASIE:

bočné gumové úpinky umiestnené medzi nosnými rúrkami po celej dĺžke plachty (ideálne na upevnenie na zimu, pri nepriaznivom počasí alebo dlhšom nevyužitie bazéna). Na upevnenie sa používajú kolíky s polkruhovou hlavičkou bez vložky.

počasie

STÁČANIE A ROZTÁČANIE PLACHTY

STÁČANIE

 

V jednej z dvoch základových trubiek je umiestnená príprava pre stáčanie, na ktorú sa kľučka nasadí. Následne sa plachta začína stáčať a to vrátane nosných trubiek.
Po stočení zostane plachta ležať za bazénom.
Vždy je potrebné si premyslieť na ktorú stranu sa plachta bude stáčať. Odporúčame plachtu stáčať smerom od schodiska, rebríka a pod, aby vo stočenom stave nestála v ceste vstupu do bazéna.
Bezpečnostnú bazénovú plachtu stočí za 2-3 minúty jedna osoba s použitím ručnej stáčacie kľuky s redukčným prevodom 4/1 (odporúčame) alebo automatické kľuky COOL s motorovým pohonom. Pre čiastočne zapustené alebo nadzemné obstavané bazény nad 0,5 m ponúkame tiež ručné stáčacie koleso.

stacanie

Odporúčame - Ručná stáčacie kľučka s redukčným prevodom 4/1 je vhodná pre Bezpečnostné bazénové plachty do 55m2.

ručné stáčanie

Automatická stáčacie kľučka COOL sa skladá z vysokovýkonného motora, pevne zapojeného diaľkového vládania a integrovanej batérie. Akonáhle sa nasadí na plachtu, stačí len stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládaní a automatická kľučka COOL bez námahy plachtu stočí. Keď je plachta úplne stočená, spätná funkcia Vám umožní ľahko uvoľniť kľučku z plachty.

Automatická stáčacie kľučka COOL je praktickou náhradou za ručnú stáčacie kľučku. Príprava pre stáčanie je rovnaká ako pre ručné tak pre automatickú stáčacie kľučku a možno ju tak použiť na existujúce bezpečnostné bazénovej plachty.

automatická stačacia kľuka

ROZTÁČANIE

Rozťahovacia popruh je 1x dlhšia ako plachta. Pri stáčaní sa plachta stáča vrátane tohto popruhu. Pre roztiahnutie sa uchopí zvyšný popruh, zaobíde sa bazén a pritiahnutím popruhu smerom k sebe sa plachta začne rozťahovať. Po roztiahnutí je nutné plachtu ukotviť do bezpečnostného kotvenie v čelných stranách.

roztáčanie 

ÚDRŽBA

Celoročná bezpečnostná bazénová plachta vyžaduje príležitostné čistenie záhradnou hadicou. Celú bazénovú plachtu aj jej príslušenstvo je potrebné skontrolovať dvakrát ročne (napr. počas čistenia plachty).
Dodatočné kontroly sú potrebné, ak bola aktivovaná bezpečnostná funkcia plachty alebo po dobe namáhaní za extrémnych podmienok (búrka, silné sneženie atď). Po vykonaní týchto rôznych kontrol je absolútne nutné vymeniť akejkoľvek položky podliehajúce poškodeniu. Pretože Celoročnú bezpečnostnú bazénovú plachtu možno úplne demontovať a opraviť, neváhajte a bezodkladne vymeňte všetky súčasti vykazujúce akýkoľvek druh chyby alebo opotrebenia. V prípade pochybností nás neváhajte kontaktovať. 

Urobte všetky potrebné opatrenia, aby ste zamedzili malým deťom v prístupe do bazéna, kým plachta nebude opravená alebo pri kontrole vád, ktoré bránia uzatvorenie a zabezpečenie bazéna.

ZVLÁŠTNÁ ŠPECIFIKÁCIA PRE ZIMNÉ OBDOBIE

Celoročná bezpečnostná bazénová plachta je určená k celoročnému zakrytiu bazéna, avšak je potrebné sa riadiť niekoľkými pravidlami stanovenými nižšie:
Ak napadne viac ako 15 cm snehu, je nutné odstrániť tento sneh z plachty. Je absolútne nutné, aby bočné napínače a ich kolíky umiestnené medzi tyčami po celej dĺžke boli upevnené do dlažby na betónovej základovej doske pre zamedzenie akéhokoľvek pohybu alebo nadvihnutie plachty spôsobené vetrom. V čase silného dažďa sa uistite, že ste odstránili akékoľvek nánosy vytvorené na prierazov (medzi integrovanými rúrkami) pre odvádzanú dažďovú vodu pre zamedzenie ich zaneseniu a vytvorenie kaluží vody.

Zobraziť:

SME PREDAJCA:

Compass Piešťany

mylinespa

Wellis

Váš tovar Vám dovezie:

Doprava DHL

SPLÁTKUJEME S:

Bazén na splátky

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

×