Lamelové prekrytie bazénu

Lamelové zakrytie pre bazény

Safepool exkluzívne lamelové zakrytie bazénov 

vzorkovník fariebLamely na bazény sú nejdokonalejším spôsobom zakrytia bazéna. Tento systém ako jediný umožňuje automatické zákrývanie bez použitia vodiacich líšt, tyčí a lán. Systém používá unikátne vytlačované lamely (hermeticky ukončené), ich spojením je vytvorená plávajúca roleta dokonale zakrývajúca vodnú plochu bazéna. Roletové zakrytie pre bazény zaručujú bezpečnosť detí i domácich zvierat, udržuje stálu teplotu vody pre celú sezónu, chráni bazén proti vplyvom škaredého počasia, výrazným zpôsobom znižuje náklady na vykurovanie bazéna a redukuje spotrebu chemických prípravkov do bazéna. Roletové zakrytie je estetickou alternatívou k zastrešeniu bazénov. Bazénové roletové zakrytie je vhodné pre bazény všetkých typov. Navíjací systém môže byť inštalovaný ako nad hladinu tak i pod hladinu bazéna. Použitie podvodných motorov pre lamelové zakrytie umožňuje podhladinovú inštaláciu do už hotových bazénov.

zakrytie bazéna

 

SAFEPOOL - lamelové plachty na bazény, 10 dôvodov pre ich použitie

- Safepool môže byť realizovaný na takmer akýkoľvek bazén
- Safepool znamená nejdokonalejšie a nejefektívnejšie zakrytie bazéna
- Transparentné lamely Safepool zachovávajú efekt vodnej hladiny a zároveň prinášajú exkluzívny vzhľad bazéna v noci pri rozsvietenom podvodnom osvetlení
- Solárne lamely efektivne ohrievajú bazén a odpadá tak nutnosť inštalácie solárnych kolektorov, tepelných čerpadiel alebo iného vykurovania bazéna
- Na stlačenie tlačítka je bazén odokrytý a pripravený k použitiu, na stisknutie tlačítka je zakrytý a bezpečný
- Ľahké a jednoduché ovládanie krytu na bazén pomocou diaľkového ovládača
- Použitie roletového zakrytia pre bazény SAFEPOOL je veľmi ľahké a tak môžete zakrýť bazén po každom kúpaní.
- Safepool znižuje spotrebu chemických prípravkov
- Safepool udržuje bazén v čistote
- Safepool znamená menej starostí s bazénom a viac zábavy pri jeho používáni

Bezpečnosť

S lamelovým zakrytím SAFEPOOL sa rozhodnete pre optimálne zabezpečenie Vášho bazéna. Lamelový kryt poskytuje vysoko bezpečné, efektívne ale tiež elegantné riešenie. S lamelami SAFEPOOL zvolíte bezpečnosť vo veľkom štýle. Lamelové zakrytie bazéna zabraňuje priamemu pádu detí a zvierat do bazéna, lamely unesú i dospelého človeka.

bezpečnosť

Úspora energie

Ekonomická návratnosť lamelového zakrytia SAFEPOOL pri vnútorných bazénoch sa vďaka podstatnej úspore tepelnej energie pohybuje v rozmezí 12-18 mesiacov a pri vonkajších bazénoch je táto hodnota cca dvojnásobná.

Úspora chemických prípravkov na desinfekciu

Spotreba chemických prípravkov sa pri zakrytí bazénov lamelami výrazne zníži v porovnaní s nezakrytým bazénom. A to vďaka nižšiemu odparovaniu a ochrane vody pred svetlom a UV-žiarením. Chlorové prípravky sú pomalšie odbúravané a tma zabraňuje množeniu mikroorganizmov a rias, ktoré pre svoj život potrebujú svetlo. Pri použití lamelového zakrytia u vnútorných bazénov dochádza tiež k podstatnému sníženiu vyparovania vody a teda k zníženiu nákladov na odvlhčenie bazénovej haly.

Estetická hodnota

Lamelové kryty sú štýlové a hodia sa do libovolného prostredia. Lamelový kryt je skutočný skvost pre váš bazén.
Pohodlné ovládanie
Ľahké a bezpečné ovládanie je jednou z najväčších predností lamelového zakrytia, preto je tiež nazývané automatické bazénové zakrytie.

Bazénové lamely pre roletové kryty

Kvalita zakrytia je priamo určená kvalitou lamiel. Lamely DURE majú koncovku s dvojitým tesnením, 3 veľké samostatné komory, rozmer lamiel je 60x14mm. Materiál lamiel je chránený UV stabilizátorom. PVC Lamely DURE sú vyrábané a vyvíjané viac ako 15 rokov a patria mezi najlepšie na trhu čo kvalitou, vzhľadom a životnosťou. Štandardne sú k dispozícii v ôsmych farbách a tiež v prevedení solárnom a transparentnom. Od roku 2005 sú vyrábané extréme odolné a pevné lamely z polykarbonátu v prevedení modrá transparentná a solárna. Solárne lamely efektivne ohrievajú bazén a nahradzujú nepraktické a neefektívne solárne panely pri ohreve bazéna. Základné farby lamiel sú dodávané s koncovkami vo farbe lamiel a zároveň pre PC solárne lamely s černými koncovkami a čiernym tesniacim tmelom a transparentné lamely s tesniacim tmelem total clear. Od roku 2013 ponúkame nové revolučné solárne lamely s patentovaným zámkom ktorý zabraňuje tvorbe rias v lamele.

 

lamely

Solárny ohrev bazéna

Solárne lamely pre ohrev bazéna
Safepool solárne lamely ohrievajú vodu v bazéne veľmi efektívne. Pri ohreve neni spotrebovávaná žiadna energia a je využívané len slunečné žiarenie. Vyššia obstarávacia cena lamely je tak kompenzovaná za veľmi krátku dobu. Priehladná (transparent blue) vrchná vrstva vytvára skleníkový efekt, čím sa významne zvyšuje teplota spodnej vrstvy, ktorá predáva teplo do cirkulujúcej vody v bazéne. V noci je potom bazén zakrytý lamelou, ktorá izoluje vodnú hladinu a teplo tak neuniká priamo do ovzdušia a bazén sa neochladzuje. Pri použití solárnych lamiel je zbytočná inštálacia ďalšieho vykurovania. Solárne lamely z polykarbonátu znesú extrémne tepelné zaťaženie.

Od 1.8.2013 dodáváme okrem lamiel trojkomorových  60x14 tiež štvorkomorové lamely 83x16 - typ 830. 

 

Druhy uloženia

Lamelové zakrytie možno nainštalovať na novo budované i stojacie bazény takmer ľubovoľného tvaru. Pri výbere správného typu bazénovej lamely je dobré poradiť sa, aby sme  posúdili technické možnosti osadenia lamely na bazén, prípadne doporučili typ a umiestnenie zariadenia.

Nadhladinové zakrytie bazéna SAFEPOOL s manuálnym pohonom - navíjanie lamelovej plachty na tyč je uľahčené zabudovaným prevodom 5:1 popr. 7,5:1, ktorý je skrytý v nerezovej bočnici.

Nadhladinové zakrytie s elektrickým pohonom bez krytu

Nadlhadinové zakrytie s elektrickým pohonom s krytom

Podhladinové uloženie s motorom za stenou. Uloženie návinu pod úrovňou vodnej hladiny je veľmi elegantné a štýlové - vzhľad bazéna neni narušený stojanom s navíjacou tyčou. Vlastná navíjacia tyč je umiestená pod vodnou hladinou a tým je takmer neviditeľná. Nad inštaláciou podhladinové lamely je dobré uvažovať už pri plánovanej výstavbe bazéna. V prípade už postavených bazénov je možné uvažovať o dodatočnej montáži bazénovej lamely len tesne pod hladinu alebo ku dnu. Podvodné motory umožňujú v takomto prípade jednoduché a elagntné riešenie. Všetky pohonné jednotky pre bazénové lamely pracujú s bezpečným napätím 24 V. Koncové polohy sa nadstavujú priamo na pohonné jednotke alebo na riadiacej jednotke v prípade podvodného motora. 


- Typ A - Podvodná montáž do bazéna

- Typ B - Podvodná montáž za bazénom

- Typ C - Podvodná montáž v stene bazéna

- Typ D - Podvodná montáž v bazéne

- Typ E - Podvodná montáž na dne bazéna

- Typ F - Podvodná montáž na dne bazéna v šachte

Podhladinové uloženie s integrovaným motorom

SME PREDAJCA:

Compass Piešťany

mylinespa

Wellis

Váš tovar Vám dovezie:

Doprava DHL

SPLÁTKUJEME S:

Bazén na splátky

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

×